Konkurs Recytatorski w Holonkach

 

15 czerwca bieżącego roku po trzyletniej przerwie w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Holonkach odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły i o Janie Pawle II.

Do uczestnictwa w nim zgłosiła się nasza szkoła jak również  Szkoła Podstawowa im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach.

Przesłuchania konkursowe odbywały się w pięciu grupach wiekowych: przedszkolaki, uczniowie klas I – II, uczniowie klas III-IV, uczniowie klas V-VI oraz klas VII- VIII. Recytacje oceniało jury w składzie: ks. Andrzej Boguszewski, ks. Kazimierz Rzepniewski, ks. Jarosław Wojasiński i Pan Maciej Bobel. Wystąpiło 24 wykonawców. Zaprezentowali oni wiersze o Ojcu Świętym oraz fragmenty Jego nauczania pochodzące z pielgrzymek do Polski z 1999 i 2002 roku.

Nasi uczniowie odnieśli znaczący sukces, zdobyli bowiem wysokie miejsca w trzech kategoriach.

  • W pierwszej kategorii zwyciężył  Krystian Łempicki z klasy 0,.
  • W drugiej kategorii zwyciężył Krzysztof Kujawski z klasy I, drugie miejsce otrzymała zaś Aleksandra Szymoniak  z klasy II.
  • W trzeciej kategorii pierwsze miejsce przypadło Lenie Anusiewicz z klasy IV, drugie miejsce zajęła Eliza Baranowska z klasy IV.
  • W czwartej kategorii II miejsce zajął Karol Szymoniak z klasy V

Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do  udziału w następnej edycji konkursu.

Urszula Niemyjska