KONKURS „ ORZEŁ BIAŁY – NASZA DUMA”

 

Biało-czerwona flaga, godło z Białym Orłem w koronie i „Mazurek Dąbrowskiego” to symbole polskiej państwowości. To  znaki najważniejsze, wyrażające naszą tożsamość, wokół których gromadzi się wspólnota obywateli Rzeczpospolitej. Kiedy podczas świąt państwowych czy innych doniosłych wydarzeń w życiu polskiego społeczeństwa chcemy w szczególny sposób poczuć łączącą nas więź, odwołujemy się właśnie do tych symboli. Są one dla wszystkich cenne. Otaczanie symboli Rzeczpospolitej Polskiej czcią i szacunkiem jest prawem i obowiązkiem każdego z nas.

W związku z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości przypadającą w br. Senatorowie RP i Kancelaria Senatu oraz kuratoria oświaty poszczególnych województw ogłosili ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”. Celem konkursu jest zainteresowanie dzieci i młodzieży znaczeniem symboli naszej państwowości, a także popularyzacja wiedzy o godle narodowym jako jednym  z najistotniejszych znaków państwa od początku jego dziejów do czasów obecnych. Zadaniem uczestników było przedstawienie swojej wizji polskiego orła w dowolnej technice.
Prace plastyczne uczennic z naszej szkoły: Małgorzaty Skowrońskiej z klasy IV a,  Anny Gawrysiak i Joanny Olszewskiej z klasy 3 gimnazjum będą reprezentowały naszą szkołę na szczeblu województwa podlaskiego.  Dziewczęta włożyły dużo serca i wysiłku w  przygotowanie prac  konkursowych.   Przygotowane przez nie prace pięknie się prezentują. Gratulujemy dziewczynkom  pomysłów i życzymy sukcesu.

B. Półtorak