Kolonie w Białym Dunajcu

 

        Ostatnie dni wakacji część uczniów naszej szkoły spędziła na koloniach zorganizowanych przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, dofinansowanych z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. W niedzielę 22 sierpnia wczesnym rankiem uczestnicy wypoczynku wyruszyli w podróż do  Białego Dunajca, gdzie spędzili aż dziesięć dni. Bogaty program – opracowany w oparciu o potrzeby uczniów i rodziców – łączył wędrówki górskie  z zajęciami edukacyjnymi, zabawami i wycieczkami pozwalającymi doświadczyć wszystkiego, z czego słynie Podhale. W trakcie wypoczynku zrealizowaliśmy następujące wycieczki: 1. „Śladami Jana Pawła II”-Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej -Ludźmierz; Ogród różańcowy w Ludźmierzu; 2. „Na Papieskim Szlaku”- szlak turystyczny Ząb-Gubałówka; 3. „Wielkie postaci w Zakopanem”- kompleks skoczni narciarskich, Droga pod Reglami ,Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach, 4. „Tatrzańskie historie”-Rusinowa Polana zwiedzanie kaplicy  pw. Matki Bożej Królowej Tatr; 5. Multimedialne Centrum Edukacji Przyrodniczej w Zakopanem; 6. Wycieczka z przewodnikiem nad Morskie Oko 7.Spacery po zakopiańskich Krupówkach; 8. Posiady w Izbie Regionalnej w Murzasichle; 9.Kąpiel w wodach termalnych „Gorącego potoku” w Szaflarach. Nie mogło także zabraknąć konkursów oraz gier, zabaw integracyjnych i dyskotek. Uczestnicy kolonii brali też udział w realizacji programu profilaktycznego, gdzie wykazali się niezwykłą pomysłowością oraz wiedzą.

       Wypoczynek w górach minął bardzo szybko. Wszyscy wrócili do domów zadowoleni i wypoczęci.

A Koc