Klasowy Profesjonalny Turniej Ligi Mistrzów w Warcaby

 

Uczniowie klasy III gimnazjum zapytani na pierwszej lekcji wychowawczej o propozycje zajęć na ten rok szkolny, wymienili m.in. turniej warcabowy. W związku z tym zamieściliśmy to w planie pracy rocznej. Ci, którzy zgłosili ten pomysł, czyli Kamil Talarek i Patryk Radziszewski, zajęli się również organizacją całego przedsięwzięcia, począwszy od nazwy, poprzez ustalenie zasad turnieju, przygotowanie tabel, po kolejne etapy rozgrywek, na finale kończąc. Podczas wrześniowych lekcji wychowawczych trzecioklasiści toczyli pojedynki warcabowe. Ostatecznie w finale spotkali się: Radek Olech i Weronika Łempicka. Wszyscy z uwagą śledziliśmy kolejne bardzo przemyślane ruchy graczy. Tytuł Mistrza Klasowego Profesjonalnego Turnieju Ligi Mistrzów w Warcaby wywalczyła Weronika Łempicka, czego z serca jej gratulujemy!
Pedagodzy, psycholodzy i wychowawcy w wielu krajach chwalą i cenią sobie gry planszowe – w tym warcaby. Może warto częściej do nich powracać? Na pewno uczą logicznego myślenia, rozwijają pamięć i ułatwiają koncentrację. Odrobina rywalizacji oraz dobra zabawa wpłyną  pobudzająco na organizm. Wystarczy kilka minut gry dziennie, by rozruszać umysł i ciało. Zatem, do dzieła!

M. Fronc