Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII tuż, tuż…

 

2 Papieże
Uroczystość odbędzie się 27 kwietnia 2014 r. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Bez wątpienia będzie to największe pod względem liczebności uczestników wydarzenie 2014 roku w Watykanie i jedno z rekordowych w historii Kościoła.

27 kwietnia br. to dzień niezwykły, o potrójnym wymiarze: na ołtarze wyniesionych zostanie dwóch gigantów Kościoła XX wieku. Jednocześnie mszę odprawi Franciszek, który budzi ogromne zainteresowanie i przyciąga do Watykanu tłumy wiernych. Wierni przyjadą zatem tego dnia do Wiecznego Miasta dla trzech papieży.

Kanonizacja rozpocznie się o godzinie 10:00 na placu św. Piotra. Mszę koncelebrować będzie z papieżem Franciszkiem około tysiąc kapłanów, głównie kardynałów i biskupów.

Program kanonizacji jest już dostępny (informacje o wydarzeniach w Watykanie, transmisjach telewizyjnych, koncertach w TVP i wiele innych:

http://www.fra3.pl/Program-kanonizacji-Jana-Pawla-II-i-Jana-XXIII-w-Rzymie,a,23728

Słowa i postawa Jana Pawła II zmieniają nasze życie. Za jego wstawiennictwem wielu otrzymało i wciąż otrzymuje potrzebne łaski.

Przed kanonizacją każdy z nas ma wyjątkową okazję, aby złożyć za pośrednictwem  strony internetowej  www.iskramilosierdzia.pl

swoją prośbę, podziękowanie lub postanowienie Janowi Pawłowi II. Niedługo przed kanonizacją bł. Jana Pawła II (27 kwietnia) wpisy zostaną wydrukowane i zebrane w postaci pamiątkowej Księgi, która zostanie przewieziona do Watykanu i jako duchowy dar Polaków zostanie złożona podczas uroczystości kanonizacyjnych Papieża Polaka.

My  również zamieściliśmy wpis do tej Księgi. Oto jego treść:

30 marca 2014

Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Rudce

W was jest nadzieja, ponieważ wy należycie do przyszłości, a zarazem przyszłość do was należy– te oto Twoje słowa, Kochany Ojcze Święty, obraliśmy za motto, wzięliśmy głęboko do serc i staramy się je wypełniać w codziennym, nieraz trudnym życiu. Przeogromna radość płynąca z faktu Twojej kanonizacji wypełnia nasze serca. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że mamy tak wspaniałego Patrona. Ojcze Święty, wypraszaj całej naszej społeczności szkolnej wszelkie potrzebne łaski.

M. Fronc