Jasełka 2021

 

Święta Bożego Narodzenia  to wyjątkowy okres w roku, na który czekają nie tylko dzieci, ale również dorośli. To czas przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Zapach choinki, biały opłatek, wieczerza wigilijna tworzą jedyny i niepowtarzalny nastrój tych świąt. Boże Narodzenie to również wielowiekowa tradycja, nierozerwalna część naszej  kultury, z którą  jesteśmy związani już od najmłodszych lat.
Tegoroczne spotkanie opłatkowe odbyło się wcześniej niż zwykle, bo już 16 grudnia. W klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas jak zwykle jasełka. Tym razem  przygotowali  je uczniowie klasy II i III, którzy wcielali się kolejno  w  role Adama, Ewy i węża , Maryi i Józefa, aniołów, pastuszków oraz Trzech Króli przybywających kolejno, żeby złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Młodzi artyści, nie wypowiadając ani słowa, powiedzieli więcej niż można wyrazić za pomocą słów. Doznania estetyczne wzmacniała dodatkowo świąteczna dekoracja oraz piękna muzyka, która towarzyszyła występującym.
Miłą niespodziankę przygotowały nam również przedszkolaki, które wystąpiły przed publicznością, prezentując swoje umiejętności wokalne. Uczeń klasy czwartej Karol Szymoniak zagrał na flecie kolędę „Lulajże Jezuniu”, a uczniowie klasy siódmej uświetnili spotkanie wesołą pastorałką.
Po zakończeniu części artystycznej Ksiądz Proboszcz Tadeusz Czyżak poprowadził modlitwę i udzielił błogosławieństwa. Następnie przedstawiciele klas starszych podzielili się opłatkiem z Panią dyrektor i  zaproszonymi gośćmi.
Ciepłe, płynące z głębi serca słowa skierowała do zgromadzonych Pani Monika Godlewska-Dyrektor Szkoły. Swoją obecnością i miłymi świątecznymi życzeniami zaszczycił nas pan Marcin Gawrysiak-Wójt Gminy Rudka. Przybył do szkoły z wielkimi workami pełnymi cukierków, którymi obdarował zarówno dzieci, jak też dorosłych.  Na spotkanie przybyły również: Pani Barbara Kryńska-Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Pani  Paulina Kujawska – Zastępca Przewodniczącej Rady Rodziców oraz  Pani Martyna Puchacz – Skarbnik Rady Rodziców.
Wigilie klasowe, dzielenie się opłatkiem, słuchanie i  wspólne śpiewanie kolęd – w takiej atmosferze upłynęły ostatnie dni w szkole przed przejściem na nauczanie zdalne i  zimową przerwą świąteczną.

Antonina Koc