Jasełka 2019

 

Święta Bożego Narodzenia  to wyjątkowy okres w roku, na który czekają nie tylko dzieci, ale również dorośli. To czas przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Zapach choinki, biały opłatek, wieczerza wigilijna tworzą jedyny i niepowtarzalny nastrój tych świat. Boże Narodzenie to również wielowiekowa tradycja, o której nie powinniśmy zapomnieć,  nierozerwalna część naszej kultury, z którą  jesteśmy związani już od najmłodszych lat.

Nasza szkoła włącza się w pielęgnowanie tych tradycji przygotowując przedstawienia związane z Bożym Narodzeniem. W tym roku spotkanie opłatkowe odbyło się w ostatnim dniu nauki przed  przerwą świąteczną tj. 20 grudnia. W klimat świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas jak zwykle „Jasełka”. Tym razem  przygotowali  je uczniowie klasy III i IV wspólnie z zespołem muzycznym naszej szkoły. Uczniowie wcielili się w  role Maryi i Józefa, trzech króli, aniołów oraz dzieci przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Miłą niespodziankę przygotowały nam również najmłodsze przedszkolaki, które wystąpiły przed publicznością prezentując swoje umiejętności wokalne.

Po zakończeniu części artystycznej jeden z uczniów naszej szkoły przeczytał fragment Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu a Ksiądz proboszcz Tadeusz Czyżak poprowadził modlitwę i udzielił błogosławieństwa. Ciepłe, płynące z głębi serca słowa skierowała do zgromadzonych pani dyrektor Bożena Kowalczuk.

Swoją obecnością i miłymi świątecznymi życzeniami zaszczycił nas wójt gminy Rudka- pan Marcin Gawrysiak. W tym roku przybył do szkoły z wielkimi workami pełnymi cukierków, którymi obdarował zarówno dzieci, jak też dorosłych.  Na spotkanie przybyli również: dyrektor Biblioteki Gminnej – pani Barbara Kryńska , pan Antoni Niemyjski – przyjaciel naszej szkoły oraz rodzice i dziadkowie.

Następnie uczniowie przeszli do swoich klas. Dzielenie się opłatkiem, słuchanie i  wspólne śpiewanie kolęd – w takiej atmosferze upłynął ostatni dzień w szkole przed zimową przerwą świąteczną.

A.Koc