Jak można kulturalnie i miło spędzić czas, czyli o wizycie naszych uczniów w Jumper Parku Trampolin oraz w Operze i Filharmonii Podlaskiej

 

    4 czerwca- uczniowie klasy IV, zaś 5- klas I-III wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Najpierw odwiedzili Jumper Park Trampolin, gdzie mogli wyszaleć się do woli, następnie spacerkiem udali się do Opery i Filharmonii Podlaskiej, by obejrzeć spektakl pt. „Księga dżungli”. To piękna muzyczna bajka  opowiadająca historię  małego chłopca, który zostaje przeniesiony do  dżungli i tam musi się odnaleźć pośród dzikich zwierząt, a nawet walczyć o przetrwanie. Ten świat  nagle wydaje się nam dziwnie znajomy. Czy w twardych, krwiożerczych bestiach nie rozpoznajemy przypadkiem świata wokół nas i nas samych? Konstrukcja spektaklu pozwala odczytywać go na różnych poziomach: to opowieść o dorastaniu, kiepskiej relacji z rodzicami, władzy, szukaniu swego miejsca, uczeniu się na błędach, akceptacji innego. Jednym słowem, to musical dla dużych i małych.
 Nasi uczniowie bawili się doskonale, zarówno w Jumper Parku, jak też podczas spektaklu. Był czas na relaks, zabawę, śmiech i na refleksję. 

M. Fronc