III edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki o Świętym Janie Pawle II pt. „Ojcu Świętemu śpiewajmy”

 

III Międzyszkolny Konkurs Piosenki o Świętym Janie Pawle II pt. „Ojcu Świętemu śpiewajmy”odbył się w dniu urodzin Karola Wojtyły, który przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Dziś Papież miałby 98 lat.  Po raz kolejny zrobiliśmy Mu  urodzinowy prezent.

W zmaganiach konkursowych wzięli udział uczniowie z ośmiu szkół: Zespół Szkół Specjalnych  im. Jana Pawła II w Bielsku Podlaskim, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Boćkach, Szkoła Podstawowa im. por. Izydora Kołakowskiego w Domanowie, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dziadkowicach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Holonkach, Szkoła Podstawowa w Mniu, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II Wyszkach, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rudce. Pięknym występom dzieci i młodzieży z uwagą i wzruszeniem przysłuchiwali się zaproszeni Goście: Pan Piotr  Daniło reprezentujący Starostę Powiatu Bielskiego Pana Sławomira Jerzego  Snarskiego, Pani Monika Dąbrowska- przedstawiciel UG w Rudce, Pan Błażej Safaryn- Nadleśnictwo Rudka,  Pani   Helena Warmijak – Prezes Koła Chrześcijańsko- Demokratycznego Stowarzyszenia „Nasze Podlasie”w Rudce , Ksiądz Andrzej Kiersnowski-  Proboszcz Parafii w Rudce, Ksiądz Tadeusz Czyżak –  Proboszcz Parafii w Niemyjach Nowych, Ksiądz Robert Figura, Pani Katarzyna Skowrońska- Przewodnicząca Rady Rodziców SP w Rudce.

Oceny  podjęła się niezależna komisja: Siostra Cecylia Otoka, Pani Ewa Plichta oraz Pan Sławomir Leszczyński- kompozytor, dyrygent chóru i zespołu instrumentalnego Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Jury miało niełatwe zadanie, gdyż wszyscy uczestnicy z wielkim zaangażowaniem wykonywali wybrane utwory. W doborze repertuaru oraz w przygotowaniach do występu pomogli uczniom  nauczyciele-opiekunowie: Pani Renata Zalewska, Pani Wioleta Jastrzębska,Pani Zyta Hryń- Michalska, Pani Elżbieta Guziak, Pani Anna Fita, Pani Janina Olszewska, Pani Ewa Ostrowska, Pan Jarosław Usakiewicz, Pan Jacek Falkowski, Pani Irena Trofimiuk.

Oto protokół z przebiegu konkursu   Protokół z konkursu str. 1    Protokół z konkursu  str. 2

Zwycięzców i wyróżnionych mogliśmy nagrodzić dzięki hojności fundatorów nagród. Oto oni: Starosta Powiatu Bielskiego Pan Sławomir Jerzy Snarski, Wójt Gminy Rudka Pan Andrzej Anusiewicz, Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudka Pan Grzegorz Marek Godlewski, Prezes Koła Chrześcijańsko- Demokratycznego Stowarzyszenia „Nasze Podlasie” w Rudce Pani   Helena Warmijak, Proboszcz Parafii w Rudce Ksiądz Andrzej Kiersnowski, Proboszcz Parafii w Niemyjach Nowych Ksiądz Tadeusz Czyżak.  Z głębi serca DZIĘKUJEMY!

Słodkie wypieki zapewnił nam Pan Marek Klinicki- właściciel Piekarni w Brańsku oraz Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Rudce z Przewodniczącą Panią Katarzyną Skowrońską. Wyrażając naszą wdzięczność za życzliwość i dobrą wolę, życzymy  radości płynącej z niesienia pomocy innym.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zechcieli wziąć udział w konkursie, opiekunom- za przygotowanie podopiecznych, przybyłym gościom i członkom komisji, którzy razem z nami  uczcili pamięć Patrona Szkoły Jana Pawła II w dniu Jego urodzin.

Wszystkim za wszystko dziękujemy i … do zobaczenia za rok!

M. Fronc