„Gwiazdka dla Potrzebujących”

 

W pierwszych dniach grudnia 2015 roku, w związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia, Samorząd Uczniowski gimnazjum wyszedł z inicjatywą pomocy najbardziej potrzebującym rodzinom  uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudce. Akcja ta została ochrzczona jako „Gwiazdka dla Potrzebujących”. Opiekunami oraz osobami odpowiedzialnymi za jej przeprowadzenie i zostali p. Zofia Gawrysiak oraz p. Grzegorz Sokołowski. Patronat nad wszystkimi działaniami objęła p. Dyrektor Danuta Kresso, która bardzo mocno zaangażowała się w przeprowadzenie oraz organizację  gwiazdki. Na początku ustalony został plan działania. Postanowiliśmy wyjść poza mury szkoły, w związku z tym z pomocą p. Moniki Bobel uczniowie wykonali piękny plakat promujący akcję. Wystosowaliśmy prośbę o finansowe wsparcie naszych działań do Nadleśnictwa Rudka, Urzędu Gminy Rudka oraz kilku innych zakładów pracy. Na terenie szkoły wśród nauczycieli oraz pracowników została przeprowadzona zbiórka pieniędzy, a uczniowie wszystkich klas  zebrali  artykuły spożywcze, chemię gospodarczą, zabawki, artykuły szkolne itp. Najbardziej zaangażowali się w pomoc najmłodsi uczniowie naszej społeczności, czyli klasy  0 – III oraz ich rodzice, ale reszta też wywiązała się na medal z postawionego przed nimi zadania, za co bardzo dziękujemy. We współpracy z pracownikami Nadleśnictwa Rudka: p. Tadeuszem Gawrysiakiem oraz p. Magdaleną Zinkowską, którzy  przeprowadzili zbiórkę pieniędzy na terenie swojego zakładu pracy, udało nam się uzyskać sporą kwotę pieniędzy.  Urząd Gminy także  nie zawiódł i wspomógł nas, wrzucając datki do skarbonki, którą zostawiliśmy w sekretariacie. We współpracy z GOPS – em, głównie p. Haliną Boratyńską, jak też  wychowawcami klas wybranych zostało dziewięciu uczniów naszej szkoły z siedmiu najbardziej potrzebujących rodzin. Za uzbierane pieniądze w kwocie 2100 zł, oraz po wcześniejszym kontakcie z rodzicami dzieci i ustaleniu ich najpilniejszych potrzeb, zostały zakupione niezbędne rzeczy takie jak: kurtki i  buty zimowe, spodnie, bluzy, dresy, buty halowe, czapki, szaliki, pościel, poduszki, kołdry, a także  artykuły spożywcze, owoce  i słodycze. Tydzień przed świętami odbyło się zespołowe pakowanie prezentów, przy którym do późnego wieczora pracowały panie: Zofia Gawrysiak, Antonina Koc, Danuta Kresso oraz panowie: Grzegorz Sokołowski i Tadeusz Gawrysiak. Spakowaliśmy czternaście dużych kartonów i siedem plastikowych worków „ darów od serca”. Następnego dnia  każda rodzina otrzymała   paczkę z artykułami żywieniowymi, chemią gospodarczą, środkami higieny, czystości oraz przyborami szkolnymi i zabawkami oraz paczkę z niezbędnymi w/w rzeczami,  o które prosili rodzice uczniów wraz z załączonymi życzeniami świątecznymi.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim ludziom „Wielkiego Serca”, którzy wsparli i pomogli przeprowadzić akcję „Gwiazdka dla Potrzebujących”: Pracownikom Nadleśnictwa  Rudka, Urzędu Gminy w Rudce,  wszystkim Pracownikom Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudce, Rodzicom uczniów biorących udział w akcji, którzy zawsze potrafią stanąć na wysokości zadania, oraz innym osobom i firmom, bez których nie byłoby możliwe krzewienie idei Świąt Bożego Narodzenia oraz pomocy najbardziej potrzebującym.

Szczególnie dziękujemy naszym uczniom, którzy wykazali się ogromną wrażliwością i zaangażowaniem. Jesteśmy z was dumni i wierzymy, że wyrośniecie na mądrych i dobrych ludzi.

            Dyrekcja i organizatorzy

                    akcji „ Gwiazdka dla  Potrzebujących”      

 1www  www4 www2