Gminny Dzień Babci i Dziadka

 

Mówi się często, że nikt nie ma w sobie takich pokładów miłości i cierpliwości, jakie mają dziadkowie dla swoich wnuków. To właśnie oni – Babcia i Dziadek – poświęcają dzieciom tak dużo czasu, przekazują im swoją życiową wiedzę i umiejętności, dzielą się doświadczeniem oraz opowiadają ciekawe rodzinne anegdoty.

5 lutego przedszkolaki z klas 0„A” i 0„B” wraz z wychowawczyniami, chcąc uczcić ich święto, wzięły udział w obchodach Gminnego Dnia Babci i Dziadka. Było to bardzo ważne wydarzenie w życiu dzieci, do którego czyniły długie przygotowania.

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 11.00 w remizie OSP. Zebranych gości powitała Pani Dyrektor Bożena Kowalczuk, która następnie przekazała głos najmłodszym. Przedszkolaki z wypiekami na twarzy przedstawiły część artystyczną, która wzruszyła najbardziej tych, do których była skierowana, czyli Babcie i Dziadków. Pan Wójt Marcin Gawrysiak podziękował dzieciom za występ, po czym tradycyjnie już obdarował je całym workiem słodkości.

Uroczystość uświetnił karnawałowy poczęstunek przygotowanych dla wszystkich przez KGW „Róża” w Rudce.

Anna Półtorak – Gieros