Gminne obchody Święta Niepodległości

 

Tradycją naszej gminy są uroczyste wspólne obchody ważnych rocznic narodowych, do których bez wątpienia należy Narodowe Święto Niepodległości.  Msza święta z udziałem pocztów sztandarowych, część artystyczna w wykonaniu uczniów szkół, złożenie kwiatów przy pomniku upamiętniającym  ofiary walk o wolność Ojczyzny- to stałe elementy tych wyjątkowych, zawsze wzruszających uroczystości. W tym roku obchody 96. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości zostały wzbogacone o finał Konkursu wiedzy o Gminie Rudka i powiecie bielskim pod  tytułem „Cudze chwalicie” . Poprzedziły go eliminacje, a w finale znaleźli się najlepsi znawcy historii swojej „małej ojczyzny”. Wśród zwycięzców była też uczennica naszej szkoły – Alicja Puchalska z kl. II gimnazjum. Zwyciężczynie (oprócz Ali p. B. Antoszczuk i p N. Kuzub) otrzymały wspaniałe nagrody (rowery) ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bielsku Podlaskim.

Wszystkim serdecznie gratulujemy !

W. Golińska

Narodowe-Swieto-Niepodleglosci-5 Narodowe-Swieto-Niepodleglosci-3 Narodowe-Swieto-Niepodleglosci-24 Narodowe-Swieto-Niepodleglosci-28 Narodowe-Swieto-Niepodleglosci-31 Narodowe-Swieto-Niepodleglosci-27 Rudka Rudka5 Rudka6 Rudka9 Rudka4

 Zdjęcia pochodzą ze strony Parafii pw. Trójcy Przenajświętszej w Rudce.