Gminne i szkolne obchody Dnia Kobiet

 

Zgodnie z kilkunastoletnią już tradycją  nasza szkoła  aktywnie  uczestniczy w  gminnym   Dniu Kobiet, który w tym roku odbył się 6 marca 2022r. w remizie OSP w Rudce.
Uroczyste obchody tego coraz mniej popularnego święta  zorganizowali Wójt Gminy Rudka, GOPS, KGW „Róża”, OSP oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Rudce.  Impreza spotkała się z dużym zainteresowaniem i odzewem, bo z  zaproszenia pana wójta  Marcina Gawrysiaka skorzystało wiele Pań i dziewcząt z terenu Gminy Rudka. Były wśród nich Panie, które czynnie reprezentują różne lokalne  środowiska i organizacje: radne, sołtyski, członkinie kół gospodyń,  przedstawicielki miejscowych szkół i zakładów  pracy.
Były życzenia, kwiaty, toasty wznoszone przez p. wójta i strażaków. Dzieci z naszej szkoły zaprezentowały program artystyczny złożony  z wierszy, piosenek oraz układów tanecznych. Z kolei panie reprezentowane przez Halinę Twarowską wraz z KGW „Róża” oraz dyrektor SP Monikę Godlewską podziękowały za pamięć i… same ją okazały, wręczając również prezenty strażakom, panu wójtowi i księdzu proboszczowi z okazji nadchodzącego wspomnienia 40 męczenników z Sebasty (10 marca), nazywanego popularnie Dniem Mężczyzn.
O słodki poczęstunek podczas uroczystości zadbały Panie z KGW „Róża”.
Mamy nadzieję, że humor i optymizm wyniesiony ze spotkania będzie towarzyszył mieszkankom naszej gminy przez cały rok.

Fotorelację i nagranie video z tego wydarzenia można obejrzeć na stronie:

https://bielsk.eu/rudka/36852-dzien-kobiet-w-rudce-sala-pelna-publicznosci-wideo-foto?fbclid=IwAR3gVwacv4GAHQ6n8hA3SworqlQWX7o67R5DJjwwr3bxa3rVs6VAILvGj2o

Nasi uczniowie zaprezentowali swój program  społeczności szkolnej 8 marca w Dniu Kobiet.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Paniom, które przygotowały dzieci do występu.