Jasełka i klasowe spotkania opłatkowe

 

„Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,                                                             

Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski”

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku, na który długo czekają nie tylko dzieci, ale również  dorośli. Zapach choinki, biały opłatek, wieczerza wigilijna tworzą jedyny i niepowtarzalny nastrój tego święta. Boże Narodzenie to również wielowiekowa tradycja, o której nie powinniśmy zapomnieć. Dlatego szkoła także włącza się w jej pielęgnowanie. Wyrazem tego są przedstawiane przez uczniów Jasełka. W tym roku przygotowali je uczniowie klas IV-VI. Nosiły one tytuł „Betlejem to my sami”. Uczniowie zaprezentowali je 22 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, w wykonaniu chóru szkolnego. Przybyli  także zaproszeni goście  (p. wójt  Andrzej Anusiewicz, p. przewodnicząca Rady Rodziców Katarzyna Skowrońska, ks. proboszcz Andrzej Kiersnowski, emerytowany dyrektor szkoły p. Zbigniew Szcześniak, dyrektor Biblioteki Gminnej w Rudce p. Barbara Kryńska, wychowawca Świetlicy Socjoterapeutycznej p. Anna Stankiewicz, s. Krispina). Po obejrzeniu  Jasełek  goście  i dyrekcja szkoły  złożyli wszystkim świąteczne życzenia. Po nich przyszedł czas na przełamanie się  opłatkiem. Następnie uczniowie przeszli do swoich klas, w których odbywały się klasowe spotkania opłatkowe. Na stołach pojawiły się tradycyjne potrawy wigilijne. W takiej atmosferze upłynął ostatni dzień w szkole przed zimową przerwą świąteczną.  Jednym słowem, w szkole od rana dało się odczuć magiczną, świąteczną atmosferę. Dzięki niej nie brakło uśmiechów, uścisków, a nawet wzruszeń.

 W. Golińska

DSCF4763 DSCF4766 DSCF4769 DSCF4773 DSCF4779 DSCF4784 DSCF4787 DSCF4791 DSCF4795 DSCF4799 IMG_8667 IMG_8671 IMG_8674 IMG_8680 IMG_8654 IMG_8659 DSCF4810 DSCF4807 DSCF4804 DSCF4820 P1090885 P1090893