Ferie zimowe w Białym Dunajcu 2020

 

      W tym roku ferie zimowe część uczniów naszej szkoły rozpoczęła już w piątek 17 stycznia. Wczesnym rankiem  uczestnicy zimowego wypoczynku wyruszyli w drogę na zimowisko zorganizowane przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, dofinansowane z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Podróż do  Białego Dunajca trwała długo, ale wieczorem szczęśliwie dotarliśmy na miejsce, czyli do pensjonatu „Anna 1”, w którym spędziliśmy aż dziesięć dni. Bogaty program – opracowany w oparciu o potrzeby uczniów i rodziców – łączył  naukę jazdy na nartach  z zajęciami edukacyjnymi, zabawami i wycieczkami pozwalającymi doświadczyć wszystkiego, z czego słynie Podhale. Zaśnieżone stoki i słoneczna pogoda zachęcały do szusowania. Zwiedzanie Zakopanego (Kościół i Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN,  Krupówki, Wielka Krokiew),  kąpiel w Aqua Parku i  pobyt w kręgielni, dostarczyły dzieciom dodatkowych wrażeń. Przepiękna pogoda sprawiła, że mogliśmy zrealizować wszystkie wycieczki. Wchodziliśmy pieszo od Zębu na Gubałówkę (1126m n.p.m.) i na Rusinową  Polanę (1200 m n.p.m.) skąd zeszliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Tatr na Wiktorówkach. Nie mogło także zabraknąć gier, zabaw integracyjnych, dyskotek i wieczorów pogodnych. Uczestnicy zimowiska brali też udział w realizacji programu profilaktycznego, gdzie wykazali się niezwykłą pomysłowością oraz wiedzą na temat asertywności. Nasz pobyt w okolicach Zakopanego łączył  się w czasie ze skokami narciarskimi. Niestety Puchar Świata w skokach narciarskich mogliśmy oglądać tylko na ekranie TV.  Wypoczynek w górach minął bardzo szybko. Wszyscy wrócili do domów zadowoleni i wypoczęci.

A. Koc