Dzień Pluszowego Misia w Przedszkolu

 

25 listopada jest dniem niezwykłym w przedszkolnym kalendarzu. To dzień, kiedy swoje święto obchodzi pluszowy miś – maskotka znana i lubiana na całym świecie. Również w tym roku, wzorem lat ubiegłych, przedszkolaki uczciły Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Już od rana dało się zauważyć wielkie poruszenie wśród przedszkolaków, gdyż wszyscy z dumą przynieśli swoich pluszowych przyjaciół do przedszkola. Misie towarzyszyły dzieciom przez cały dzień.

Świętowanie rozpoczęliśmy od rozmowy o naszych misiach – mówiliśmy o tym, jak wyglądają, ile dla nas znaczą, jak bardzo je lubimy. Zorganizowaliśmy wystawkę misiów oraz książek o misiach. Następnie wysłuchaliśmy fragmentów książek, których bohaterami są misie, czytanych przez zaproszonych gości – Panią Dyrektor Bożenę Kowalczuk oraz Panią Bożenę Półtorak – nauczyciela bibliotekarza, a także obejrzeliśmy prezentację multimedialną o historii tej jakże popularnej zabawki. Śpiewaliśmy misiowe piosenki, uczestniczyliśmy w misiowych zabawach oraz próbowaliśmy marmolady – przysmaku misia Paddingtona. Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia w misiowej fotobudce.

Dzień ten na pewno zostanie we wspomnieniach przedszkolaków i ich misiów, którym składamy najlepsze życzenia z okazji ich święta;-)

Anna Półtorak – Gieros