Dzień Dziecka z „Kopciuszkiem”

 

1 czerwca uczniowie klas 1-3 wybrali się do Kina TON w Białymstoku, by obejrzeć spektakl pt. „Kopciuszek” przygotowany przez aktorów Teatru Dramatycznego.

Chociaż fabuła i bohaterowie baśni braci Grimm są wszystkim znani, to jednak  teatralna adaptacja jest bardzo oryginalna, uwspółcześniona. Tylko narrator, który snuje opowieść i przechodzi przez drzwi ogromnej księgi, przenosi widzów do roku 1655.

Okazuje się, że miłość, dobroć, sprawiedliwość to wartości ponadczasowe i nigdy nie ulegają one przedawnieniu. Zmieniają się tylko ludzie i okoliczności.  Spektakl ma musicalowy charakter. I choć pewnie dzieci nie w pełni zrozumiały przekaz zawarty w  piosenkach  oraz  ruch sceniczny aktorów, jednak warto jeździć do teatru,  bo obcowanie ze sceną, z prawdziwymi aktorami jest przeżyciem samym w sobie i żadne atrakcje, które oferuje telewizja czy Internet, nie zastąpią tego kontaktu.

B. Gałecka