Dzień Czwartaka w Ośrodku Edukacji Leśnej „Cyraneczka”

 

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie klasy czwartej w dniu 20. 09.2022 r. obchodzili Dzień Czwartaka. Z samego rana wyjechali do Ośrodka Edukacji Leśnej „Cyraneczka” w Pietkowie.

Głównym celem wyjazdu było przybliżenie walorów krajobrazowych oraz poznanie swoistej flory i fauny tego atrakcyjnego zakątka na Podlasiu. Pierwszy punkt programu stanowiła pogadanka dotycząca znaczenia roślin w życiu ludzi,  głownie dla celów leczniczych. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali barwnych opowieści pani Justyny Bujno. Następnie odbyły się zajęcia warsztatowe, polegające na wykonaniu lampionów z wykorzystaniem słoików oraz elementów naturalnych (liści, kwiatów, owoców). Warsztaty były bardzo interesujące i efektywne. Po tych zajęciach uczestnicy wycieczki wyruszyli w teren, aby zaobserwować rośliny i zwierzęta występujące w tej okolicy. Powodzeniem cieszyły się obserwacje krajobrazu z wież widokowych. Integralną część wyjazdu stanowiło wspólne ognisko z gorącymi kiełbaskami i smacznymi bułeczkami.

Wycieczka była udana. Dziękujemy  przedstawicielowi rodziców, p. Agacie Kryńskiej  za udział, cenną pomoc i towarzystwo.

  Joanna Fronc