Czerwcowe wyjazdy i wycieczki

 

Wycieczka do Warszawy

    17 czerwca 2014r. uczniowie klas I-III byli na jednodniowej wycieczce w Warszawie. Dzieci zobaczyły  najważniejsze zabytkowe miejsca Starego Miasta (plac Zamkowy, Zamek Królewski, Kolumnę  Zygmunta, Katedrę św. Jana, Rynek Starego Miasta z pomnikiem  Syrenki, Barbakan, pomnik Małego Powstańca oraz Pałac Prezydencki). Były  świadkami zmiany warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz obejrzały panoramę miasta z  „wiszących”  ogrodów położonych na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Bardzo dużo wrażeń i frajdy dostarczyła uczniom przejażdżka metrem oraz wizyta w zoo. Jednak najwięcej  emocji przeżyły dzieci  w kinie  IMAX  na przyrodniczym  filmie 3D „Pod taflą oceanu”.

   Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów pojedziemy do Warszawy i zobaczymy inne ciekawe miejsca stolicy.

B.Gałecka

Ogród Saski Zamek Królewski Pomnik Małego Powstańca Metropolitan Budynek Metropolita Zoo1 Zoo

Pielgrzymka do Hodyszewa

     Tradycją Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudce jest to, że na początku czerwca uczniowie klas trzecich gimnazjum  pielgrzymują do tronu Matki Bożej Hodyszewskiej. Tak też było  w tym roku. 9 czerwca, w święto NMP Matki Kościoła, trzecioklasiści wraz  z opiekunami i przewodnikiem- Ks. Błażejem Samociukiem- udali się w pieszej pielgrzymce do Hodyszewa. Tam uczestniczyli we Mszy Świętej, podczas której dziękowali Bogu za łaski dotychczas otrzymane i prosili o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej Pojednania na kolejne lata. W homilii Ks. Błażej mówił do młodzieży o tym, że życie człowieka  nabiera wartości wtedy, gdy potrafi on przejść przez nie z godnością, pokonywać przeciwności losu. Im trudniej, tym piękniej- tak jak na szlaku pielgrzymki.  Pielgrzymom w drodze towarzyszył deszcz. Po ludzku wydawać by się mogło, że stanowił duże utrudnienie, ale dzięki temu pątnicy mogli ofiarować Panu Bogu większy trud.

Z całego serca dziękuję Ci, Matko Boża,
za to, że codziennie czekasz tu na mnie,
za to, że jesteś,
za to, że pozwalasz mi do siebie przychodzić.
Matko Boża, Hodyszewska Pani,
Matko Jezusa Chrystusa,
bądź pozdrowiona.

M. Fronc

Pielgrzymka do Hodyszewa 2014 (18) Pielgrzymka do Hodyszewa 2014 (5) Pielgrzymka do Hodyszewa 2014 (8) Pielgrzymka do Hodyszewa 2014 (11) Pielgrzymka do Hodyszewa 2014 (15)

Wycieczka do Supraśla

    11 czerwca  klasa I gimnazjum była na wycieczce  przybliżającej różnorodność kultur, religii i narodowości województwa podlaskiego. Zwiedzili meczet tatarski w Kruszynianach , odwiedzili sanktuarium w Świętej  Wodzie, obejrzeli klasztor Bazylianów w Supraślu.  Ciekawa okazała się wizyta w muzeum wojska w Białymstoku, gdzie można było np. przymierzyć hełm żołnierski, potrzymać karabin czy wejść do wagonu, jakim wywożono polską ludność   na  Syberię i do Kazachstanu.

B. Kozłowska

P1070455 P1070423 P1070447

Wycieczka do Jurajskiego Parku Dinozaurów

     18.06.2014r. dzieci 5 i 6-letnie wyjechały na całodniową wycieczkę do Jurajskiego Parku Dinozaurów w Jurowcach koło Białegostoku. Wyjazd się udał, pogoda dopisała. Dzieci zwiedziły ścieżkę edukacyjną a dodatkowo mogły skorzystać z jednej atrakcji. Był to przelot samolotem lub przejażdżka samochodem wyścigowym. Dzieci przywiozły z wycieczki ciekawe pamiątki.

R. Gawrysiak

P1020845 P1020849 P1020851 P1020858 P1020866 P1020861 P1020885

Wycieczka do Mamuciej  Doliny

  Dnia 23.06.2014r. uczniowie klas IV-VI wraz z wychowawczyniami wyjechali do gospodarstwa agroturystycznego  „Mamucia Dolina” nad Biebrzą . Podczas wyjazdu uczniowie uczyli się rozpalać ogień, piekli podpłomyki, rzucali oszczepem oraz łukiem, jak również przemierzali biebrzańskie bagna. Wycieczka zakończyła się wspólnym ogniskiem.

J. Niemyjska

KODAK FUN SAVER Digital Camera KODAK FUN SAVER Digital Camera KODAK FUN SAVER Digital Camera KODAK FUN SAVER Digital Camera KODAK FUN SAVER Digital Camera

Wycieczka do Krakowa i okolic

   W dn. 15-18 czerwca br. grupa 45 uczniów   ze szkoły podstawowej i gimnazjum wyjechała na wycieczkę do Krakowa i okolic w ramach projektu „Szansa na rozwój”.   Nasi uczniowie zwiedzili  kopalnię soli w Wieliczce, sanktuarium w Łagiewnikach, obóz koncentracyjny-muzeum w Oświęcimiu, Kalwarię Zebrzydowską i Wadowice związane z  patronem  szkoły.   W programie wycieczki znalazła się również wędrówka ścieżkami Ojcowskiego Parku Narodowego, wizyta w pijalni czekolady   i  wejście do aquaparku w Krakowie. Ten wyjazd edukacyjny uzupełnił wiedzę  uczniów w zakresie historii, geografii i biologii, pozwolił przeżyć wiele pozytywnych emocji  i wzbogacił  w doświadczenia związane z podróżami  i przebywaniem   w różnych środowiskach.

B. Kozłowska

Więcej informacji i zdjęć w zakładce projektu „Szansa na rozwój”.

P1070524 DSCF0104 DSCF0444 DSCF0545 P1070534 P1070522