Bezpieczna droga do szkoły

 

We wtorek 28 września br. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim. W ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły” przedstawiciele bielskiej Policji spotkali się z uczniami klas I-III oraz grupy przedszkolnej  OC, aby porozmawiać z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas poruszania się po drogach (szczególnie hulajnogą lub rowerkiem) oraz bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania zadawane przez prowadzących, a ich odpowiedzi były poprawne i trafne, co świadczy o niemałej wiedzy na tematy bezpieczeństwa. Uczniowie klasy I otrzymali odblaskowe opaski z herbem Gminy Rudka, które ufundował  p. Marcin Gawrysiak – Wójt Gminy Rudka.
Dzięki nim dzieci będą widoczne na drodze po zmroku.

Krystyna Kuczyńska