Bal przebierańców w przedszkolu

 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W dniu 13.02.2017r. w grupach przedszkolnych 0A i 0B odbył się bal karnawałowy. Tego dnia  po południu w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, czerwonego kapturka, rycerzy, piratów, policjantów, jednorożca, tygrysa, strażaka, kowboja…  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wystrój sali przedszkolnej wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, kaczuch.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę przedszkolną. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wszystkim wiele radości.

Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

   Kolejny bal karnawałowy już za rok.

                                             U. Niemyjska R. Gawrysiak

IMG_8916 IMG_8921 IMG_8922 IMG_8926 IMG_8939 IMG_8948 IMG_8976 IMG_8981 IMG_8983 IMG_8984 IMG_9005