Bal karnawałowy w przedszkolu

 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. W piątek 11.02.2022 r. w Sali OSP w Rudce odbył się Bal Karnawałowy.  Dzieci z grupy 0A, 0B i 0C przebrane były za bohaterów znanych i lubianych bajek, można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, biedronki, kotki, rycerzy, piratów, policjantów, Spider – Mana, Batmana, …nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Przedszkolaki w pięknych i pomysłowych strojach z ogromnym wdziękiem poruszały się po Sali balowej.

Na tą wyjątkową okazję Rada Rodziców zaprosiła do prowadzenia balu grupę animatorów EMPI, która zachęcała wszystkich do zabaw, tańca i udziału w zawodach. Jednak największą atrakcją tegorocznego balu były bańki mydlane, które dzieci zbijały za pomocą „balonowych mieczy”. Bańkowe szaleństwo spotkało się z entuzjastycznym odbiorem wśród dzieci i wychowawców. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie w zabawach ze swoimi paniami i….. Panią Dyrektor. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Czas karnawałowego szaleństwa niepostrzeżenie dobiegł końca, ale uczestnicy opuszczali salę balową w doskonałych nastrojach, z uśmiechem na twarzy.

Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie Balu, a rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz słodkiego poczęstunku.

Wasilewska Wioleta

Fotorelacja z imprezy