Audycja muzyczna „Kłopoty Mikołaja”

 

19 grudnia 2014r. gościliśmy w naszej szkole muzyków Filharmonii Białostockiej, którzy zaprezentowali uczniom z klas 0 – IV bajkę muzyczną pt. „Kłopoty Mikołaja”.

Zagrana i wyśpiewana historia okazała się bardzo ciekawa i pouczająca. Dzieci dowiedziały się, że Mikołaj, jak co roku, pragnie obdarować prezentami wszystkie grzeczne maluchy. Chce sprawić im wiele radości z okazji Świąt Bożego Narodzenia i dlatego zagląda przez okna domów, by sprawdzić czy najmłodsi są grzeczni. Niestety,  kilka dni wcześniej Mikołaj przewrócił się i uderzył głową w podłogę. Od tego momentu nie  potrafi rozpoznać, co jest dobre, a co złe. Dlatego okazać się może, że nie wszystkie grzeczne dzieci znajdą pod swoją choinką wymarzone prezenty. Jednak uczynni uczniowie naszej szkoły pomagali mu  rozpoznawać dobre i złe zachowania.

Dzieci mogły posłuchać również brzmienia klarnetu, fagotu oraz wspólnie zaśpiewać ulubione kolędy.

Audycja muzyczna wprowadziła wszystkich słuchaczy w świąteczny klimat.

B. Gałecka

P1030340 P1030336 P1030337 P1030338 20141219_084438