Audycja muzyczna- „Co to jest rytm?”

 

30.05.2022r. dzieci z grup przedszkolnych oraz z klas 1-3 obejrzały audycję muzyczną pt. „Co to jest rytm? – opowieści Kłapouchego” przygotowaną przez artystów ARTE MUZA Białystok.

Program  prowadzili  artyści przebrani za bohaterów  książki  o Kubusiu Puchatku. Starali się w prosty i ciekawy sposób wyjaśnić, co to jest rytm i jak ważną rolę odgrywa on w utworach muzycznych. Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach,  klaszcząc i tupiąc  rytmicznie, stosownie  do  prezentowanych  utworów tanecznych. Oprócz tego  zobaczyły talerze perkusyjne, ksylofon, gitarę basową oraz bardzo dziwny instrument o nazwie kachon (peruwiański instrument przypominający krzesło lub pudełko). Uczniowie z  klas 1-3 utrwalili też nazwy i wartości nut.
Wszyscy z zainteresowaniem oglądali audycję oraz chętnie brali udział w zabawach proponowanych przez Tygryska.

B. Gałecka