Apel z okazji czwartej rocznicy kanonizacji papieża Jana Pawła II

 

25 kwietnia odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji czwartej rocznicy kanonizacji papieża Jana Pawła II. Montaż poetycko-muzyczny składał się z tekstów- wierszy, fragmentów biografii, myśli Jana Pawła II oraz pieśni wykonanych przez zespół muzyczny .

Uroczystość  przygotowali uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pani Janiny Smolarczuk oraz Pani Ireny Trofimiuk.  Podczas występu mieliśmy możliwość lepszego poznania  życia naszego rodaka, które przepełnione było radością,  umiłowaniem świata i ludzi, jak również bólem i cierpieniem. Śpiewem i recytacją uczniowie uczcili pamięć wielkiego Polaka-Papieża, wychowawcy i przyjaciela młodzieży, który swoim życiem dał świadectwo niezwykłej siły ducha, wiary, nadziei i miłości. Był uosobieniem dobra, prawdy i mądrości. Apel był wyrazem naszej wdzięczności za pontyfikat, nauczanie, pielgrzymowanie i niezwykłe świadectwo cierpienia.

J. Smolarczuk