„A teraz Panie przyjmijcie życzenia: szczęścia, zdrowia, pomyślności i marzeń spełnienia”, czyli obchody Gminnego Dnia Kobiet w Rudce

 

11 marca 2018 r. w remizie OSP w Rudce  odbyła się  uroczystość z okazji Gminnego Dnia Kobiet.  Organizatorami imprezy byli: miejscowi strażacy, wójt  gminy, księża, uczniowie  ZSCKR oraz dzieci z naszej szkoły. To coroczne spotkanie cieszy się coraz większą popularnością, bo  na zaproszenie odpowiedziało bardzo dużo Pań z  Rudki oraz okolicznych miejscowości. Sala z trudem mieściła przybyłych gości. Może to chęć wspólnego świętowania, a może  efekt pierwszej wolnej od handlu niedzieli.

Pan wójt –Andrzej Anusiewicz  powitał  wszystkich zebranych  i skierował w stronę przybyłych Pań nie tylko życzenia, ale też  słowa uznania za codzienny trud i pracę.

Część  artystyczną (piosenki i tańce) przygotowały dzieci z klas: 0 i  III pod kierunkiem pań: R. Gawrysiak, U. Niemyjskiej i B. Gałeckiej. Po wierszowanych życzeniach dzieci i tradycyjnym „Sto lat”  strażacy wręczyli Paniom wiosenne kwiaty-hiacynty. Oczywiście były też słodkości i herbata  przygotowane przez uczniów  ZSCKR im. K. Kluka w Rudce. Imprezę uświetnił zespół Septyma z tejże szkoły. Dekorację przygotowała pani B. Półtorak.

Było to miłe niedzielne popołudnie.

B. Gałecka