Wycieczka oddziałów przedszkolnych do Rezerwatu Przyrody Koryciny

 

Bądź dzieckiem jak najdłużej.

Jak dziecko baw się, śmiej.

I kochaj tak jak dziecko,

I serce dziecka zawsze miej!!!

Dzień Dziecka jest świętem niezwykłym, godnym uczczenia. Z tej okazji przedszkolaki wybrały się na wspaniałą wycieczkę do pobliskiego Rezerwatu Przyrody Koryciny. W myśl przysłowia „Cudze chwalimy, swego nie znamy” zwiedziły znajdującą się tam ścieżkę edukacyjną „Dębowy Las”. Przedszkolaki z przejęciem pokonały niemały kawałek leśnej ścieżki, zachowując ciszę w nadziei, że uda im się spotkać jakieś leśne zwierzęta. W tym przypadku szczęście im nie dopisało, jednak nikt się tym nie zmartwił – wszystkie dzieci obserwowały budzącą się do życia przyrodę, chłonęły wszystkimi zmysłami otaczające je bogactwo lasu. Po solidnym marszu wszystkich czekał odpoczynek i ognisko z kiełbaskami, podczas którego dzieci mogły wysłuchać sygnałów myśliwskich. Przy ognisku nie zabrakło oczywiście gier, zabaw i piosenek. Ostatnim punktem spotkania była prezentacja, w której dzieci mogły wysłuchać wokalnych popisów majestatycznych jeleni, łosi, saren czy danieli. Okresy godowe, u jednych zwane rykowiskiem, u innych bukowiskiem
czy bekowiskiem, sprawiły, że wszyscy poczuli się jak na palnie filmu przyrodniczego. Był to dzień pełen niezapomnianych wrażeń – niezwykła lekcja przyrody na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych najmłodszych.