Sukcesy naszych ósmoklasistów w konkursie „Śniadanie daje moc”

 

Dnia 20.05.2021 r. odbyło się oficjalne podsumowanie wyników III. Edycji Regionalnego Konkursu Gastronomicznego „Śniadanie daje moc”, którego organizatorem był Zespół Szkół  Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce.

Celami konkursu były: pobudzenie zainteresowania tematyką żywności oraz racjonalnego odżywiania, zdobywanie wiedzy na temat sztuki savoir – vivre, kształtowanie wśród uczniów postawy uczciwej rywalizacji oraz rozbudzania ich kreatywności, pobudzenie aktywności w nauczaniu zdalnym, kultywowanie tradycji wielkanocnych.

Uczestnikami konkursu byli uczniowie klas ósmych szkół podstawowych z naszego regionu. Uczestnicy mieli do wykonania trzy zadania. Pierwszym zadaniem było wykonanie „Fantazji z jaj”, czyli wiosennego śniadania z jajem gotowanym w roli głównej, korzystając tylko z dodatków
wskazanych przez organizatora. Drugie zadanie polegało na wykonaniu dowolną techniką pisanki wielkanocnej. Trzecim zadaniem było przygotowanie nakrycia stołu do śniadania  wielkanocnego dla czterech osób, zgodnie z zasadami nakrywania stołów oraz tradycjami wielkanocnymi. Na stole należało umieścić, miedzy innymi, wykonaną własnoręcznie pisankę. Uczestnicy konkursu wykonali i przesłali Organizatorowi trzy zdjęcia (pisanki, stołu
oraz fantazji z jaj na talerzu), które podlegały ocenie. Za wykonanie każdego zadania uczniowie otrzymali określoną liczbę punktów, których łączna suma pozwoliła wyłonić zwycięzców.

Z naszej szkoły w konkursie wzięło udział troje uczniów klasy ósmej, to jest: Natalia Rogucka, Bartłomiej Marciniak, Karol Karpiński. Wśród wielu uczestników, nasi uczniowie znaleźli się w gronie zwycięzców. I miejsce zajął Bartłomiej Marciniak, II miejsce – Natalia Rogucka, zaś Karol Karpiński otrzymał wyróżnienie. Uzyskane sukcesy świadczą o wielu walorach artystycznych prac wykonawców. Podczas oficjalnego podsumowania wyników zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody. Dodatkową atrakcją było zwiedzenie budynku szkoły oraz nowo wyremontowanego internatu.

Dziękuję organizatorowi za świetny pomysł i prace włożone w przebieg konkursu. Wyrazy podziękowania składam również Rodzicom naszych uczniów, którzy motywowali i wspierali swoje dzieci w wykonaniu zadań konkursowych. Gratuluję uczniom uzyskanych wyników i życzę wielu sukcesów
w przyszłości.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć przedstawiających prace uczniów.

                                                                                                                                  Joanna Fronc