Pies dogoterapeuta w przedszkolu

 

Dogoterapia –  to terapia z udziałem psa.  To  metoda wzmacniająca efektywność rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę. Doskonałe łączy naukę i zabawę.

W poniedziałek  21.06.2021r.  na przedszkolaków czekała niezwykła niespodzianka. Odwiedził  bowiem ich szczególny gość, pies Niko wraz ze swoją  opiekunką Panią Iloną Romańczuk. W zorganizowaniu  spotkania  pomogła nam  mama Kingi Pani Renata Iwańczuk. Na  powitanie  dzieci podawały psu smakołyki, uczyły się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem.  Niko  zaprezentował  pokaz swego posłuszeństwa: chodzenie przy nodze, siad, waruj, zostań, przywołanie, aport. Dzieci miały okazję podejść do psa i posłuchać  bicia jego serduszka. W nagrodę przyklejały mu naklejki „Dzielnego pacjenta”. Wspólna zabawa w chowanie smakołyków do maty węchowej i smaczków do zabawki edukacyjnej przełamała lęk i nieśmiałość niektórych dzieci przed czworonogiem. Przedszkolaki pokazały jak pięknie potrafią narysować  i pokolorować psa. Wiele radości sprawił dzieciom psi aerobik z utrwaleniem kierunków.

Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii. Były pouczające i relaksujące. Tego typu spotkania pozwalają dzieciom na poszerzenie wiedzy
o świecie zwierząt, rozwijają empatię i poczucie odpowiedzialności. Bardzo miło będziemy wspominać to wydarzenie.