Lekcja doradztwa zawodowego pt. „W roli głównej…” – spotkanie z przedstawicielem zawodu.

 

9 czerwca 2021 r. gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bielsku Podlaskim – Kapitana Tomasza Walaszyńskiego, a także Pana Arkadiusza Kendzierskiego – nauczyciela  Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Rotmistrza Witolda Pileckiego
w Ciechanowcu wraz z uczniami w wojskowym umundurowaniu.

Panowie spotkali się z młodzieżą klas: VIII oraz VII A i B w ramach lekcji doradztwa zawodowego, aby przybliżyć uczniom zawód żołnierza.
Pięknie przygotowana prezentacja ph. Zostań Żołnierzem  Rzeczpospolitej i bardzo ciekawy, wyczerpujący przekaz Kapitana Walaszyńskiego na temat ścieżek edukacyjnych, korzyści z bycia żołnierzem, dróg awansów jak również gratyfikacji pieniężnych w zawodzie z pewnością zachęciły naszych uczniów do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego. Ponadto nasi uczniowie uzyskali informacje na temat naboru do Oddziału Przygotowania Wojskowego oraz Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej w ramach LO im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Ciechanowcu. Mogli obejrzeć uczniów w pełnym umundurowaniu i żołnierskim sprzętem,  porozmawiać z nimi, zapoznać się z programem nauki, który ma formę zajęć teoretycznych i praktycznych, w tym także w postaci szkolenia poligonowego podczas obozów szkoleniowych.

 

Kto z naszych uczniów wiąże swoją przyszłość ze służbami mundurowymi i wojskiem, po spotkaniu przekonał się o słuszności swojej decyzji.

 

Krystyna Kuczyńska