Klasa VIII na Dniu Otwartym w ZSCKR im. Krzysztofa Kluka w Rudce.

 

W poniedziałek 14.06.2021 r. klasa VIII  odwiedziła wraz z opiekunami

( p. dyr. Moniką  Godlewską, wych.  p. Barbarą Kozłowską i p. pedagog Krystyną Kuczyńską)  ZSCKR im. K. Kluka w Rudce w ramach Dni Otwartych.

P. dyr. mgr inż. Halina Leszczyńska i p. Jarosław Bobel, nauczyciel historii i WOS-u oprowadzili ósmoklasistów po rozległym i znakomicie wyposażonym kompleksie edukacyjnym. W pracowni  biologicznej  uczniowie mogli  wykonać preparat mikroskopowy i obejrzeć go  w dużym powiększeniu; w pracowni językowej przekonali się , że  słuchawki umożliwiają pracę na lekcji wielu grupkom uczniom bez wzajemnego utrudniania sobie komunikacji; w pracowni języka polskiego  rozwiązali test z „Pana Tadeusza”, a w pracowni informatycznej ułożyli puzzle  na tablicy interaktywnej.  Podziw uczniów wzbudziła  część szkoły przeznaczona do kształcenia przyszłych specjalistów gastronomii oraz  wyremontowany, wręcz luksusowy internat, zapewniający doskonałe warunki do nauki i wypoczynku- biernego i czynnego – w sali fitnessu i na siłowni przy imponujących rozmiarów sali gimnastycznej, posiadającej eleganckie i wygodne szatnie , a nawet saunę!

Przyszli rolnicy  mają do dyspozycji  bogato wyposażony park maszynowy i 18 hektarów pól , na których mogą  zdobywać doświadczenie  w prowadzeniu upraw.

Na koniec wizyty panie kucharki   w eleganckiej  stołówce poczęstowały uczniów ciepłą przekąską.

Ta wizyta z pewnością utwierdziła w przekonaniu uczniów , którzy złożyli tu dokumenty, o słuszności swego wyboru, a niezdecydowanym pomoże podjąć decyzję o swojej przyszłości.