W Białostockim Teatrze Lalek… i nie tylko

 

23 września 2016 r. uczniowie z klas II i III obejrzeli w   BTL  spektakl pt. „Pinokio”.  Większość  dzieci  po raz pierwszy w życiu była w teatrze i mogła poczuć  magię tego wyjątkowego miejsca. Gra, taniec i śpiew  aktorów, animacje  lalek, efekty świetlne  i muzyka, którą  na żywo wykonywał kwintet smyczkowy,  dostarczyły nam  wielu niezapomnianych wrażeń.  A naiwny,  dobry i ciekawy świata Pinokio, który ucieka od ojca, żeby  przeżyć przygody i uniknąć nauki,  szybko „dostaje w kość” i jeszcze chętniej wraca do domu i kochającego Dżepetta.

Po wyjściu z teatru  obejrzeliśmy  pobliski  budynek Opery i Filharmonii Podlaskiej. Korzystając z pięknej pogody,  pojechaliśmy do parku, gdzie znajduje się  białostocki ogród zoologiczny  „Akcent ZOO”. Dzieci zobaczyły tam niedźwiedzie, żubry, dziki, lisy, bażanty, myszołowy, puszczyki  oraz różne rasy kur i kaczek. Spacerując po parku,  zatrzymaliśmy się na chwilę przy znajdujących się tam pomnikach: Pomniku Mordu Katyńskiego i pomniku, który upamiętnia odzyskanie niepodległości przez Polskę.

To był  miły, ciekawy, pełen  wrażeń dzień. Wycieczki są doskonała formą edukacji i mamy nadzieję na kolejne takie wyjazdy.

B. Gałecka

Kopia 56fee8ca22f3d_o,size,969x565,q,71,h,605295 20160923_105549 DSC_1445 DSC_1443 DSC_1441 DSC_1436 DSC_1438