OBCHODY DNIA ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

 

11 listopada 1918 roku był bardzo szczęśliwym dniem dla wszystkich Polaków. Właśnie tego dnia, po 123 latach niewoli, Polska odzyskała niepodległość. Dlatego co roku 11 listopada obchodzimy nasze święto narodowe – Święto Niepodległości.
10 listopada w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Rudce obchodziliśmy kolejną, 102.  rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji nieliczne grono przedszkolaków z grup 0A i 0B świętowało ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Dzieci, reprezentując naszą szkołę w kolejnej akcji MEN ,,Szkoła do hymnu”, wspólnie z Panią Dyrektor – Moniką Godlewską i Panią Wioletą Wasilewską, zaśpiewały o godz. 11.11 ,,Mazurka Dąbrowskiego” pod Krzyżem Sybiraka w Rudce. Pełne powagi i zaangażowania wykonały również piękne flagi i kotyliony. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci zapoznały się też z broszurą: ,,Szanuj, kochaj, chroń” przygotowaną przez Ministerstwo Obrony Narodowej, która w syntetyczny sposób ukazuje prawidłowe sposoby prezentowania flagi i innych symboli narodowych.

Za udział w akcji szkoła otrzyma pamiątkowy dyplom.
Zachęcmy też wszystkich do włączenia  11.11.2020 r.  o godz.12.00 odbiornika radiowego lub telewizyjnego i  udział w śpiewaniu hymnu, napisanie Ogólnopolskiego Dyktanda na Święto Niepodległości, szczegóły na Lekcje szkolne oraz obejrzenie koncertu z okazji 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości  o godz.17.30.

Monika Godlewska- dyrektor szkoły

Wioleta Wasilewska