DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W PRZEDSZKOLU

 

Proszę państwa, oto miś.

Miś jest bardzo grzeczny dziś,

Chętnie państwu łapę poda.

Nie chce podać? A to szkoda.

 

Jan Brzechwa Niedźwiedź

 

Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, to wierny towarzysz, który ukoi płacz, wysłucha sekretów. Zwłaszcza w tak trudnej rzeczywistości nie możemy zapomnieć o tworzeniu przyjaznej atmosfery, dlatego, jak co roku, obchodziliśmy dziś Dzień Pluszowego Misia. Była to świetna okazja do kształtowania postawy szacunku do przyjaciela, a także tworzenia przyjaznej atmosfery i właściwych relacji w społeczności klasowej.

W ten świąteczny dzień przedszkolaki z klasy 0A i 0B poznały historię powstania pluszowej maskotki oraz Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przypomniały sobie również postacie znanych misiów – bohaterów książek, filmów i bajek. Potem zaprosiły misie na swoje zajęcia, a więc tworzyły misiowe wizerunki, liczyły z misiami, śpiewały o misiach i razem z misiami ćwiczyły artykulację. Wreszcie na koniec na wszystkie dzieci czekała misiowa fotobudka.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z tego dnia 😊

A. Półtorak – Gieros