„Życie składa się z powitań i pożegnań” – dziś był dzień pożegnań. Zakończenie roku szkolnego 2018/19.

 

Niektórzy twierdzą, że „dopiero, gdy skończysz szkołę, uświadomisz sobie, jak bardzo będzie Ci brakować Twojej klasy”. Dziś przekonali się o tym uczniowie, którym dzwonek zabrzmiał w tym roku po raz ostatni i trzeba było pożegnać się z kolegami, klasą i szkołą. 
Choć co roku scenariusz tego  dnia jest  bardzo podobny, to za każdym razem niesie inny bagaż odczuć . Ten rok był wyjątkowy z dwóch powodów. Mury szkoły opuszcza pierwszy rocznik klasy VIII i ostatni rocznik gimnazjum, które po  dwudziestu latach  przestaje istnieć w myśl ostatniej reformy oświaty. Można więc powiedzieć, że jest to rocznik historyczny, bo kończy pewną epokę.
Zacznijmy jednak dzień od początku.
Mszę świętą kończącą rok szkolny i katechetyczny sprawował ks. Tadeusz Czyżak. W dziękczynnej modlitwie udział wzięli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Później wszyscy udali się do szkoły, aby kontynuować  uroczystość. Były przemówienia, podsumowania, podziękowana i życzenia, które wygłosili:  pani dyrektor Bożena Kowalczuk, Wójt Gminy Rudka pan Marcin Gawrysiak , Przewodnicząca Rady Rodziców pani Agnieszka Marciniak oraz ks. proboszcz Andrzej Kiersnowski.
Następnie uczniowie klasy VIII i III gimnazjum zaprezentowali swój ostatni w tej szkole występ artystyczny. Program składał się z wierszy, piosenek i słów podziękowań. Wiele wzruszeń dostarczyły  prezentacje, w których uchwycono najbardziej ciekawe, zabawne i ważne chwile, jakie odchodzący uczniowie przeżyli  w  naszej szkole.  Sympatycznym  akcentem było pożegnanie  absolwentów  przez uczniów z klasy VII. Towarzyszyły temu miłe słowa, łzy wzruszenia oraz uściski . Pani dyrektor wręczyła uczniom zaświadczenia z egzaminu i pogratulowała  wysokich wyników.
Tradycyjnie nagrodzono najlepszych uczniów w nauce,  laureatów  konkursów, jak   również  członków zespołu muzycznego, pocztu sztandarowego, szkolnych sportowców oraz tych, którzy wykazali się najlepszym zdrowiem i uzyskali 100% frekwencji.
Nagrodę specjalną ufundowaną przez Dyrektora Szkoły uczniowi, który przyniósł szkole wyjątkową chwałę, otrzymała Gabriela Sopek  z kl. III gimnazjum.
W tym roku  Pan Wójt ufundował 4 wyjątkowe nagrody.  Dwie  za najwyższą średnią ocen w szkole podstawowej i gimnazjum. Otrzymały je: Gabriela Polit ( kl. VII ) oraz Gabriela Sopek (kl. III gimnazjum).  Kolejne dwie nagrody powędrowały do uczniów, którzy wyróżnili się swoją działalnością  i godnie reprezentowali szkołę i w różnych dziedzinach. Nagrodę odebrał  Bartłomiej Niemyjski z kl. IV i Aleksandra Karolczuk z kl. III gimnazjum.
Sukces uczniów jest sukcesem rodziców i oni również otrzymali z rąk pani dyrektor listy gratulacyjne.
Na koniec wszyscy udali się do klas, aby odebrać świadectwa i pożegnać się z wychowawcami.
Wszystkim życzymy  udanych i zdrowych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

B. Gałecka