Żegnamy kolejny rok szkolny 2016/2017

 

23 czerwca 2017r. – najbardziej wyczekiwany przez uczniów dzień w roku. Wszyscy cieszyli  się, tylko  „niebo płakało” od samego rana. Później były jeszcze inne łzy, łzy wzruszenia z powodu rozstań i pożegnań.  Ale po kolei.

Zakończenie roku zawsze przebiega według tradycyjnego scenariusza. Najpierw dziękczynna Msza Święta. Później wprowadzenie sztandaru i przemówienie pani dyrektor Danuty Kresso, która wyraziła zadowolenie z tego, co udało się osiągnąć w mijającym roku szkolnym. Najbardziej cieszyły ją wysokie wyniki egzaminu gimnazjalnego, które świadczą o dobrej pracy szkoły. Były więc słowa podziękowania uczniom, nauczycielom, pracownikom administracyjnym szkoły,  włodarzom gminy oraz licznie przybyłym rodzicom.  Udanych wakacji życzyli wszystkim zaproszeni goście: Wójt Gminy Rudka p. A. Anusiewicz, Przewodnicząca Rady Rodziców p. K. Skowrońska oraz Proboszcz ks. A Kiersnowski.

Niewątpliwie, kulminacyjnym momentem uroczystości jest wręczenie  nagród i wyróżnień za całoroczną naukę. W tym roku nagrodę  Dyrektora Szkoły  otrzymała ucz. III klasy gimnazjum – Ewa Kowalczuk. Inni uczniowie też  czuli  dumę, odbierając  świadectwa z czerwonym paskiem, nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia szkolne. Jeszcze inni poczuli pewnie ulgę, że przeszli do następnej klasy.  Wszystkim jednak towarzyszyła  radość z nadchodzących wakacji i nawet padający deszcz tego nie zmienił. Może przez chwilę poczuliśmy smutek, patrząc na uczniów III klasy gimnazjum, na ich pożegnanie, łzy wzruszenia, serdeczne uściski z koleżankami i kolegami. Powodzenia Przyjaciele!

Wszystkim życzymy udanych i bezpiecznych wakacji!  Do zobaczenia za dwa miesiące.

B. Gałecka

IMG_9482 IMG_9493 _DSC0124 IMG_9527 IMG_9560 IMG_9553 IMG_9548 IMG_9537 _DSC0138 IMG_9582 Klasa III gimn 2017