Zakończenie roku szkolnego

 

Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy,
Ważnych jest kilka tych chwil, tych, na które czekamy…

Tak na zakończenie roku szkolnego  śpiewali uczniowie klasy III Gimnazjum, którzy od września będą kontynuowali naukę w szkołach średnich.

Jednak słowa znanej  piosenki M. Grechuty mogą zaśpiewać wszyscy uczniowie,  bo za dwa miesiące rozpoczną kolejny etap edukacji.

Czy wykorzystają doświadczenia  roku, który właśnie dobiegł końca?

Zakończenie roku to dla każdego ucznia chwila niezwykle radosna, niosąca za sobą trud dziesięciu miesięcy nauki i rozpoczynająca okres odpoczynku, rozrywki i beztroski. Jak co roku, dzień ten rozpoczęliśmy mszą świętą w kościele parafialnym.

Po zakończeniu nabożeństwa uczniowie udali się do szkoły,  gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu  głos zabrała pani dyrektor – Danuta Elżbieta Kresso, która  podsumowała miniony rok szkolny. Szczególne słowa  skierowała do  Wójta  Gminy Rudka- pana Andrzeja Anusiewicza i Przewodniczącej Rady Rodziców – pani Agnieszki Marciniak, dziękując  za wsparcie finansowe i  pomoc w organizacji imprez szkolnych.

Wszystkim uczniom życzyła ciekawych, słonecznych, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

 Zakończenie roku szkolnego to też czas pożegnań.  Kolegów ze szkoły podstawowej żegnali szóstoklasiści, którzy zaprezentowali humorystyczną  scenkę z życia ucznia, wywołując wśród wszystkich zebranych  radość i  uśmiech.

Innych wrażeń dostarczyli uczniowie klasy III Gimnazjum, którzy w refleksyjny sposób pożegnali się z całą społecznością szkolną, a szczególnie ze swoją wychowawczynią panią Małgorzatą Fronc. Na twarzach uczniów i nauczycieli widać było łzy i wzruszenie.

 Dalsza część uroczystości to chwila najprzyjemniejsza  – wręczenie nagród uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki  w nauce, w sporcie oraz  angażowali się w pracę  na rzecz szkoły.

Następnie uczniowie  udali się do klas, aby tam odebrać swoje świadectwa i pożegnać się z wychowawcami. Były kwiaty, podziękowania, miłe słowa.

Do zobaczenia za dwa  miesiące.

B. Gałecka

DSCF2686 DSCF2553 DSCF2568IMG_5195 DSCF2584 DSCF2585 DSCF2582 IMG_5237 DSCF2587 DSCF2633 IMG_5235 DSCF2660 DSCF2656 DSCF2665 DSCF2663 DSCF2668 DSCF2672 DSCF2675 DSCF2629 DSCF2676 DSCF2681 DSCF2684  DSCF2687 DSCF2555 DSCF2556