Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

 

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021  ze względu na trwającą pandemię wyglądało inaczej niż zwykle. Nie było spotkania całej społeczności szkolnej. Uroczystość została podzielona na trzy części. Msza Święta z okazji zakończenia roku miała miejsce 24 czerwca 2021r. o godz. 12.00.

25 czerwca o godzinie 8.00 w hali sportowej zebrali się najmłodsi uczniowie naszej szkoły z klas I-III i  dzieci z oddziałów przedszkolnych 0A i 0B
pod opieką wychowawców oraz zaproszeni goście.  Najlepsi uczniowie otrzymali z rąk Pani Dyrektor Moniki Godlewskiej nagrody książkowe:
0A-Anna Safaryn, Blanka Puchacz, Katarzyna Kryńska, Krystian Łempicki, Oskar Zapisek, Mikołaj Klausa; 0B- Kinga Iwańczuk, Amelia Kryńska, Aleksandra Szymoniak, Aleksandra Zalewska, Izabela Szmurło, Miłosz Niemyjski, Filip Niemyjski, Jakub Klausa, z pięciolatków: Karolina Woroszył, Maja Kucharczuk, Mateusz Szendomierski, Krzysztof Kujawski; kl. I: Kacper Trusiak, Małgorzata Kaliszewska, Szymon Szydłowski, Marcel Radziszewski, kl. II: Eliza Baranowska, Karolina Kryńska, kl. III: Bartłomiej Niemyjski, Amelia Niemyjska. Na zakończenie dzieci z oddziału 0B zaśpiewały piosenkę pt. „Żegnamy przedszkole”, a  rodzice dzieci z oddziałów 0A i 0B podziękowali Pani Dyrektor za trudny rok i owocną współpracę.

Uczniowie klas IV- VI od 8.00 do 8.45 mieli spotkanie w salach lekcyjnych z wychowawcami. Otrzymali świadectwa i dobre rady na czas wakacji.
Około godziny 9.00 zeszli do hali sportowej, by tam uroczyście zakończyć rok szkolny. Swoje słowo skierowała do zebranych Pani Dyrektor. Pogratulowała wyników w nauce i wręczyła nagrody: Karolowi Puchalskiemu: śr. 5.27 i Pawłowi Pampuch: śr.5.18 (klasa IV) oraz Bartłomiejowi Niemyjskiemu- najwyższa średnia w szkole: 5.54, Bartoszowi Skowrońskiemu: 5.38, Dawidowi Kwiatkowskiemu: 5.08,
Zuzannie Niemyjskiej: 4.92 i Magdalenie Woroszył: 4.77 (klasa VI).
Pan Wójt Marcin Gawrysiak również nagrodził najlepszych uczniów: Karola Puchalskiego – kl. IV, Filipa Dąbrowskiego- kl. V, Bartłomieja Niemyjskiego- kl.VI. Poza nagrodami za wyniki  w nauce były też za aktywny udział w życiu szkoły. Otrzymali je ci uczniowie, którzy godnie reprezentowali szkołę w różnych konkursach, szczególnie angażowali się w życie szkoły.

O godz. 10.00 rozpoczęła się  trzecia część uroczystości zakończenia roku szkolnego podczas  której klasa VIII podziękowała  nauczycielom za lata poświęconej im uwagi i pracy,  pożegnała się z radą pedagogiczną, wszystkimi pracownikami szkoły oraz młodszymi koleżankami i kolegami.

Po wręczeniu kwiatów nauczycielom, pracownikom i Panu Wójtowi jako przedstawicielowi organu prowadzącego uczniowie klasy VIII  otrzymali z rąk Pani Dyrektor świadectwa i nagrody za doskonałe wyniki w nauce, pracę społeczną i inne  aktywności na rzecz szkoły. Klasa VII skierowała do ósmoklasistów słowa pożegnania i wręczyła im drobne upominki.  Świadectwa z wyróżnieniem otrzymali: Jakub Klimiuk: 5.2; Oliwia Koc: 4.77; Aleksandra Biesiada: 4.77. A Nagrodę Dyrektora Szkoły za udział w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych, godne reprezentowanie szkoły i wysoką średnią otrzymał Jakub Klimiuk.

Z klasy VII A nagrody od Pani Dyrektor otrzymali: Natalia Skowrońska: 5.43, Julia Niemyjska: 4.79, Emilia Szmurło: 4.79. Pan Wójt wręczył  nagrody najlepszym uczniom z klas: VII A-Skowrońska Natalia, VII B-Biesiada Gabriela, VIII-Jakub Klimiuk. Zakończenie  roku szkolnego to pożegnanie się społeczności szkolnej na okres wakacji ze świadomością zobaczenia się po dwóch miesiącach wypoczynku. W tym roku jednak p. dyrektor pożegnała
p. Irenę Trofimiuk, która  od września będzie pracowała już  Bielsku Podlaskim. Zachowamy p. I. Trofimiuk jako ciepłą i serdeczną osobę, życzliwą i pełną zrozumienia dla uczniów.

„Wiwat wakacje!”- jak głosił napis na dekoracji przygotowanej przez p. Teresę Półtorak.  „Wiwat, wakacje” – pomyślał niejeden uczeń opuszczając szkolne mury 25 czerwca 2021 r.

                                                                                                                     Barbara Kozłowska