Zajęcia edukacyjne w sali „OGNIK” 2021

 

12 października 2021r. przedszkolaki z grupy starszaków wyjechały na wycieczkę do  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim. Tam uczestniczyły w zajęciach przeprowadzonych w sali edukacyjnej „ Ognik”. Zajęcia poprowadził pan Arek, który w pełni zainteresował dzieci tematyką spotkania, w praktyczny sposób pokazywał jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożenia życia w razie pożaru. Dzieci w ubraniu  „małego strażaka” najpierw obejrzały animowane filmiki a potem ćwiczyły zgłoszenie pożaru w rozmowie przez  telefon z prawdziwym strażakiem. Dla urozmaicenia uczestniczyły w akcji ratowniczej, rozwijały węże strażackie i gasiły pożar. W ramach wizyty przedszkolaki obejrzały sprzęt i pojazdy ratownicze używane w akcjach strażaków. Zajęcia  cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, dzieci  aktywnie i chętnie uczestniczyły w ich przebiegu.

R. Gawrysiak