Z biologią za pan brat – osiągnięcia uczennicy klasy VII A w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym

 

Biologia to nauka o życiu. Jest jedną z głównych nauk obejmujących zagadnienia dotyczące funkcjonowania człowieka i innych organizmów żywych. Treści biologiczne są przekazywane uczniom już od najmłodszych lat. Uczniowie klas starszych maja na te temat większy zasób wiedzy.

Przejawem zainteresowania ta nauką był ich udział w Wojewódzkim Konkursie Biologicznym organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Białymstoku.
Na etapie szkolnym uczennica klasy VII A Natalia Skowrońska uzyskała 90%, co dało jej szansę na udział w kolejnym etapie konkursu. Dnia 01.02.2021 r. Natalia Skowrońska reprezentowała naszą szkołę w etapie rejonowym Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego. Swoje zadanie wykonała bardzo dobrze, chociaż uzyskany wynik nie pozwolił jej na zakwalifikowanie się do finału. Jest to jednak duże osiągnięcie ze względu na to, iż uczennica ta uczęszcza
do klasy VII. Uzyskany wynik wskazuje na jej bogaty zasób wiedzy biologicznej.

Gratulujemy osiągniętego sukcesu! Serdecznie dziękujemy uczennicy i jej Rodzicom za wsparcie, zaangażowanie i poświęcony czas.

Życzymy dalszych sukcesów!

                                                                                                     Joanna Fronc