X Edycja Konkursu Poezji i Piosenki Angielskiej

 

04.06.2022r w Ciechanowcu w szkole podstawowej im. M. Kopernika odbyła się X Edycja Konkursu Poezji i Piosenki Angielskiej. Konkurs sprawdza przede wszystkim znajomość treści, poprawność wymowy i  umiejętność interpretacji tekstów piosenek i wierszy. Po kilku latach przerwy wzięliśmy udział w rywalizacji. Naszą szkołę reprezentowali Karolina Półtorak (klasa VII) z piosenką zespołu U2 „Peace on Earth”. Występ był bardzo oryginalny, gdyż uczennicy akompaniowała na gitarze Natalia Skowrońska z klasy VIII. Piosenkę Johna Lenona „Imagine” zaśpiewał jak zwykle świetnie Bartłomiej Niemyjski (klasa VII). Bartek i Karolina otrzymali dyplomy za udział w konkursie. W części poetyckiej uczestniczyła Magdalena Woroszł (klasa VII) i wyrecytowała wiersz pt.: „If” Rudyarda Kiplinga. Magda zauroczyła jury swoim subtelnym występem i zajęła II miejsce. Nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze, zdobyli nowe doświadczenie oraz zachętę do kontynuowania przygody z piosenką i wierszem.   Dziękuję za ich zaangażowanie ciężką pracę, naprawdę świetne występy  i liczę na to, że za rok  ponownie przystąpią do konkursu.

Małgorzata Olszewska