Występ przedszkolaków w Domu Pomocy Społecznej w Brańsku

 

18 lutego nasze przedszkolaki stanęły przed nie lada wyzwaniem – kiedy opadły już emocje związane z występem na gminnych obchodach Dnia Babci i Dziadka, postanowiliśmy przedstawić część artystyczną przygotowaną na tę uroczystość również mieszkańcom i pracownikom Domu Pomocy Społecznej im. Jana Pawła II w Brańsku.

Po raz kolejny okazało się, że dzieci podbiły serca publiczności. W piękny sposób wypowiedziały, jak ważne są dla nich osoby starsze i niepełnosprawne, czym wzruszyły tamtejszych mieszkańców.

Okazało się, że nie było to dla nas zwykłe przedstawienie, ale również bardzo ważna lekcja tolerancji, akceptacji i szacunku. Pani Dyrektor DPS Anna Klinicka podziękowała dzieciom, przedstawiła swoich podopiecznych i pokrótce przybliżyła przedszkolakom miejsce, w którym znalazły się po raz pierwszy. Dzieci przywitały się z mieszkańcami i pracownikami, opowiadały o sobie i pozowały do pamiątkowych zdjęć. W podziękowaniu za występ otrzymaliśmy również słodycze.

Oklaskom i gratulacjom nie było końca, obiecaliśmy więc, że niedługo ponownie odwiedzimy to miejsce i jego mieszkańców.

Anna Półtorak – Gieros