Wypoczynek nad Bałtykiem

 

W dniach od 21.07. 2020 do 30.07. 2020 r. kilkunastu uczniów naszej szkoły pod opieką pani Antoniny Koc odpoczywało w Ośrodku „Iweta” w Władysławowie na  I turnusie letnich kolonii  organizowanych przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej, dofinansowanych z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników.  W tym roku, ze względu sytuację epidemiologiczną w kraju wyjazd objęty był szczególnym reżimem sanitarnym.

W programie wypoczynku letniego nie brakowało wycieczek. Koloniści wyruszyli m.in. na Hel (przejście promenadą wzdłuż portu, zwiedzanie elementów muzeum obrony wybrzeża i samego miasteczka), do przylądka Rozewie (zwiedzanie latarni morskiej i Muzeum Latarnictwa, spacer plażą w stronę najdalej wysuniętego punktu – Gwiazdy Północy, podziwianie wybrzeża klifowego ) i do Jastrzębiej Góry . Byli też w Pucku (molo, port rybacki i port jachtowy, pomnik Hellera, katedra) i w Rzucewie ( zwiedzanie Parku Kulturowego „Osada Łowców Fok”, wizyta w muzeum połączona z prelekcją). Uczestnicy brali również udział w spacerach po okolicy:  Aleja Gwiazd Sportu, Cetniewo, podziwianie Domu do góry nogami. Będąc nad morzem pływali statkiem oraz korzystali z kąpieli w Bałtyku. Nie mogło także zabraknąć konkursów  z nagrodami, gier i zabaw integracyjnych, sportowych i zręcznościowych, zawodów, turniejów oraz zabaw przy muzyce na świeżym powietrzu. Realizowano też zagadnienia z zakresu profilaktyki zdrowia oraz promowania zdrowego stylu życia.

Dziesięciodniowy wypoczynku nad morzem  minął bardzo szybko i niestety, nadszedł czas powrotu  do domów. W oczach kręciły się łzy, padały obietnice – spotkamy się za rok. To najlepsze świadectwo, jak atrakcyjne były kolonie organizowane przez Caritas Diecezji Drohiczyńskiej. Chwile spędzone we Władysławowie na długo pozostaną we wspomnieniach wszystkich uczestników. Tu zawiązały się nowe przyjaźnie, tu wesoło i beztrosko minęło kilka dni wakacji.

Do zobaczenia za rok!