Wyjazd edukacyjny do Muzeum Wnętrz w Choroszczy

 

8 czerwca br. klasy piąta i siódma  wyjechały do Choroszczy na lekcję muzealną w Muzeum Wnętrz, mieszczącym się w dawnej  letniej rezydencji Branickich.  Barokowy pałacyk w otoczeniu starego parku otwiera przed zwiedzającymi  piękne pokoje  z XVIII-wiecznym umeblowaniem i przenosi w czasy , kiedy  tylko nieliczni mogli sobie pozwolić  na wymyślne rozrywki  i wspaniałe stroje.

W jednym z pomieszczeń  uczniowie obejrzeli  czasową wystawę  patriotycznej biżuterii , a w dużym salonie na piętrze wysłuchali wykładu o polskim baroku, bogato ilustrowanym  zdjęciami. Uczniom  było  bardzo miło , kiedy wśród wielu prezentowanych   zabytków zobaczyli pałac Ossolińskich w Rudce.

Wycieczka  do  Choroszczy została dopełniona spacerem po cienistych parkowych alejach wysadzanych kwitnącymi już lipami.

 B.Kozłowska