Wyjazd do kina

 

16.11.2018r. w piątek uczniowie klasy 7 wraz z wychowawczynią wybrali się do pobliskiego Ciechanowca, aby obejrzeć film pt. „Dywizjon 303”. W nowo otwartej miejskiej bibliotece znajduje się odnowiona, kameralna sala kinowa, w której wyświetlane są najnowsze produkcje filmowe, polskie i zagraniczne. Starsi uczniowie z naszej szkoły mieli możliwość wcześniejszego obejrzenia ekranizacji powieści Arkadego Fiedlera w Białymstoku. Nam udał się zobaczyć film w piątek, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Okazja była doskonała, gdyż cały czas świętujemy 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a film przypomniał nam o bohaterstwie polskich żołnierzy. Poza tym książka jest lekturą klasy VII.

Po wyjściu z kina byliśmy bardzo poruszeni odwagą i bohaterstwem polskich pilotów. Można śmiało powiedzieć, że teraz wszyscy siódmoklasiści z chęcią przeczytają lekturę, aby bardziej szczegółowo prześledzić losy polskich lotników w walce o Anglię.
Dziękujemy za umożliwienie nam tego wyjazdu.

M. Olszewska