Wycieczka do Warszawy

 

15 czerwca bieżącego roku dzieci z klas I-III wybrały się na wycieczkę do Warszawy. O godzinie 6.30 rozpoczęliśmy podróż autokarem do naszej stolicy. Pierwszym punktem naszej wycieczki było ZOO. Zobaczyliśmy tam różne ciekawe zwierzęta: hipopotamy, lwy, szympansy, goryle, węże, żółwie i wiele innych. Potem autokar przewiózł nas na Stare Miasto. Pani przewodnik pokazała nam Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, pomnik Małego Powstańca i mury Barbakanu. Kupiliśmy tu pamiątki i jedliśmy pyszne lody. Poszliśmy też pod Grób Nieznanego Żołnierza, gdzie właśnie odbywała się zmiana warty. Następnie udaliśmy się do Pałacu Kultury i Nauki, gdzie oglądaliśmy panoramę Warszawy z 30 piętra. W programie wycieczki mieliśmy zwiedzanie Stadionu Narodowego. Pojechaliśmy tam metrem. Na Stadionie Narodowym zobaczyliśmy m.in. szatnię piłkarzy, miejsce, gdzie odbywają się konferencje prasowe, trybuny i boisko. Nie było niestety murawy. To był ostatni punkt naszej wycieczki. Zadowoleni, zmęczeni, ale pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

Sprawozdanie z wycieczki napisał uczeń klasy 3 – Bartek Niemyjski