Wycieczka do Rezerwatu Przyrody Koryciny

 

Dnia 28.04.2022 r. uczniowie klas IV, V, VI i VII wraz z opiekunkami: p. Joanną Fronc, p. Wiesławą Golińską, p. Katarzyną Zamachowską i p. Martyną Puchacz  udali się do Rezerwatu Przyrody  w Korycinach.

Głównym celem wyjazdu było przybliżenie walorów krajobrazowych oraz poznanie swoistej flory i fauny tego atrakcyjnego zakątka na Podlasiu. Pierwszym punktem programu było przejście ścieżką edukacyjną „Dębowy las”. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści pana Błażeja Safaryna, który przedstawił rośliny występujące na terenie rezerwatu. Poruszył także zagadnienia ochrony roślin, jak również wpływ człowieka na zachowanie równowagi biologicznej i dobrostanu roślin. Uczestnicy wycieczki mieli możliwość obserwacji w terenie roślin i zwierząt występujących  w tej okolicy. Integralną część wyjazdu stanowiło wspólne ognisko z gorącymi kiełbaskami i smacznymi bułeczkami, które zakupiła przewodnicząca Rady Rodziców, p. Izabela Markowska.

Wycieczka była udana. Dziękujemy wszystkim za udział, p.Izabeli Markowskiej za zakup smacznych kiełbasek oraz p. Błażejowi Safarynowi za barwne opowieści i towarzystwo.

Joanna Fronc