Wycieczka do kina

 

W ramach obchodów Dnia Dziecka 07 czerwca 2022 r. dzieci przedszkolne wybrały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ciechanowcu na bajkę „Sing 2”. Wizyta w kinie jest dla dziecka zawsze dużym przeżyciem. Taki seans znacznie różni się od oglądania filmów w telewizji czy na tablecie. Filmy dla najmłodszych to świetny sposób na przekazywanie maluchom informacji o świecie, uczenie ich życia. Niejednokrotnie bohaterowie stykają się z takimi samymi problemami jak dziecko, np. w przedszkolu lub w relacjach z rówieśnikami. Po filmie często rozmawiamy o tym, co działo się na ekranie.

Film „ Sing 2” łączy w sobie popularne piosenki w oryginalnym brzmieniu z opowieścią o dążeniu do realizacji marzeń.  Bohaterowie muszą walczyć z czasem i słabościami, by wystawić show na miarę swoich możliwości. Jest też wspaniały morał dla najmłodszych. Otóż dowiadujemy się, że każdy człowiek się czegoś boi, ale strach nie może nas paraliżować! Trzeba z nim walczyć, bo tylko wtedy możemy sięgnąć po rzeczy wielkie.

Dzieciaki z dużym zainteresowaniem i wieloma emocjami obejrzały film. Był to mile spędzony dzień, który na pewno powtórzymy w przyszłym roku szkolnym.

Wioleta Wasilewska