Wycieczka do Białowieży

 

Dnia 14 .06.2018r. uczniowie z klas IV a i IV b uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Białowieży.

Punktem pierwszym programu była wizyta  dzieci w Muzeum Przyrodniczo – Leśnym. Uczniowie zwiedzili ekspozycje stałe prezentowane przez najbardziej charakterystyczne dla Puszczy zbiorowiska leśne (grądy, olsy, łęgi, bory sosnowe, borealne świerczyny bagienne), procesy ekologiczne (np. fazy rozkładu drewna) i zjawiska przyrodnicze (np. niezwykłe bogactwo gatunków królestwa grzybów i świata zwierząt). Dzieci słuchały naturalnych odgłosów ptaków, dużych ssaków; oglądały barwne fotografie i makiety.

Po wizycie w Muzeum Przyrodniczo – Leśnym uczniowie udali się do Rezerwatu Pokazowego Żubrów, gdzie obserwowali zwierzęta eksponowane w warunkach półnaturalnych, w dużych zagrodach pokrytych naturalną roślinnością. Dzieci fascynowały się widokiem żubrów, żubroni, koników polskich typu tarpana, wilków, rysi, dzików i jeleni.

Dopełnieniem wrażeń związanych z urokiem przyrody Białowieskiego Parku Narodowego był zakup pamiątek, które są zawsze miłym wspomnieniem z wycieczki.

Wyjazd okazał się udany. Był dla dzieci wspaniałą lekcją przyrody, która na długo pozostanie w ich pamięci.

                                                                                                   Wychowawczynie klas

                                                                                              Joanna Fronc, Irena Trofimiuk