Wrześniowe spotkanie z Policją

 

27.09.2018r. funkcjonariusze bielskiej Policji spotkali się z uczniami klas 0-III w ramach   akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Celem spotkania było przypomnienie  podstawowych przepisów drogowych i utrwalenie w praktyczny sposób zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Mundurowi przypomnieli uczniom o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży oraz korzystaniu z fotelika/podkładki. Uczniowie poznali też  najczęściej  spotykane znaki drogowe. Za aktywny udział w zajęciach dzieci otrzymały elementy odblaskowe, które również w znaczący sposób zwiększają bezpieczeństwo pieszych na drodze, szczególnie po zmierzchu.
Takie edukacyjno-profilaktyczne spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i cieszą  się z dużym zainteresowaniem dzieci.

B.Gałecka